Tuesday, January 13, 2009

başak'tan hayata dair teoriler v.20933820

başak:
yeni nesil bebeleri diom olum
başak:
ole klasik ev kadini ruhlu kiz sevmiolar
başak:
hor goruolar bi yerden sora
başak:
harbiden bak
başak:
nekadar sevgilisinin evini toplayan godzilla gibi temizlik yapan soganli salcali yemek pisiren kiz varsa yalan olmustur zamanla sevgilisinin gozunde

7 comments:

holly golightly said...

bu tip insanlar ayrıca yoruldukları zaman bağıra bağıra uyurlar :)

i am not your freud said...

temizlik yaparken öyle hunharca koltukları ittikleri için röaaar diye yorulurlar tabi. bi de çekil çekil yeni temizlik yaptım diye süpürgeyle adamın ayaklarına vururlar. bahar aylarında salonda on kaplan gücündedirler.

ResatCalislar said...

yeni nesil de olsa eski nesil de olsa bir erkek bir kızı bu tarz kriterlere göre değerlendirmez. bir ilişkinin bitmesi, kızın ev kızı ruhlu olup olmaması, yemek yapıp yapmaması vb. faktörlere çok bağlı değildir. erkeğin ilişkiyi sürdürüp sürdürmemesi bağlamında kızın vücudunun güzel olup olmaması çok daha önemli bir kriterdir mesela, çünkü güzel bir vücuttan kopmak erkeğe vicdan azabı verir. söz konusu olan güzel vücudun yaptığı yemeğin soğan içerip içermemesi hiç farketmez. Erkeğin yemeğin soğan içerip içermemesine önem vermemesi, hayata kadınların zannetiği kadar soyut yaklaşmamasından kaynaklanmaktadır.

erkek önünde enfes bir vücut dururken "ay git başımdan ne kadar ev kadını ruhlusun ne kadar fazla yemek biliyorsun" demez. (ha şu var: eğer kız ev kadını ruhunu kullanarak adamın hayatını yönetmeye kalkıyorsa, adam bunu tercih etmediği halde adamın odasına, hayatına vb. düzen getirmeye çalışıyorsa o ayrı. ama eğer kız ev kadını ruhunu bir diktatör gibi değil de yardımsever ve iyi niyetli bir şekilde yaşatıyorsa o erkeğin gayet de işine gelir.)

o nedenle, beynimizden soğanlı yemek yapma konusundaki bilgilerimizi silmek yerine vücudumuzun güzelliğini koruyacak metodlara ağırlık vermeye bakalım.

i am not your freud said...

ama okuduğumuzu anlamamışız, olmaz ki! başak arkadaşımız da kızlar soğanlı yemek yapıyo diye terkediliyolar dememiş zaten. erkeklerin daha basit düşünmeleri bi yana ilişkideki süreçleri, neyin neye neden olduğunu filan, konu kendileriyle ilgili olsa bile analiz edememelerinin hastasıyım.

neyse, aslında başak'ın dediği şudur: "erkek arkadaşının evinde böyle abartılı ev hanımı tavırları sergileyen kızların erkek arkadaşları tarafından hor görülmeye başlandığı klinik deneylerle kanıtlanmıştır."


esenlikler dilerim

fwengebola said...

Right, that's blatantly Turkish.

ResatCalislar said...

evet ben de onu karşı çıkıyodum işte. erkek arkadaşının evinde abartılı ev hanımı tavırları sergileyen kızlar erkek arkadaşları tarafından bundan ötürü hor görülmezler. erkeğin zaten hor göreceği vardır öyle durumlarda... ya da kız ev hanımlığı görüntüsü altında adamın hayatını domine etmeye çalışıyordur ve bu rahatsız edici oluyordur.

erkek "şu tarz davranan kız iyidir/bu tarz davranan kız kötüdür" şeklinde düşünmez, onu fazla yormayan ve güzel bulduğu her kızdan memnun kalır. eğer sıkılırsa da kızın tavırlarının ince detaylarından ötürü değil ilişkinin gereğinden fazla uzamasından falan ötürü sıkılır.
(bu arada başağın kullandığı dili sevdim. yanlış fikirleri olabilse de okuması keyifli)

i am not your freud said...

sensin yanlış fikir :)