Wednesday, September 14, 2011

genel geyik ve şerefsizsin morrissey'den DEV hizmet
yaz bitti ama siz bir sezonluğuna aldığınız babetlerle vedalaşamıyor musunuz? üzerlerinden bülent ersoy geçmiş gibi görünmelerine rağmen onları çöpe atmaya kıyamıyor musunuz? genel geyik ve şerefsizsin morrissey yazarları sizin için yemedi içmedi, sezonluk babetlerle vedalaşmanın 4 aşamasını kaleme aldı. işte bu gerçekten harika cenifır!


1. aşama: inkar!

"yok ya o kadar da kötü gözükmüyolar aslında. giyerim ben bunları daha. hem böyle daha bi grunge oldu çok iyi oldu çok da güzel oldu, daha bi yaşanmışlık görmüş geçirmişlik hissi veriyo. hı hı."


2. aşama: iyimser kandırık!

"şu kenarları pırtlamış ama dikerim ki bunu ben! yeni gibi olur. şu soyulan yerlerini de boya kalemiyle filan boyarım, hiç belli olmaz. tabi canım nolcak. my name is baykal. derya baykal."


3. aşama: kaçınma!

"bunları da atmak lazım yaa... giyilmez artık. hmm hmm. atıcam bi ara. kısmet. ya da belki birine falan veririm."


4. aşama: yüzleşme!

"atın şunları ben bakmıyorum. attın mı?" (elle suratı kapatırken parmakların arasından bakmak)

o altı ev terliğinden hallice olan ucuz ve sevimli şeyleri senelerce giyme, kendine adeta bir dert ortağı etme hayallerinizi suya düşürmek istemem kızlar, ama bir yalanı yaşıyorsunuz! kendimizden biliyoruz.
not: ayrıca birtakım türk erkeklerinin babetlere gıcık olma fenomeni nedir? küçükken babetli dayılarca kaçırılmışlar mı? misafir geldiğinde zorla babet mi giydirmişler bunlara? neyin travması bu ya rab?

4 comments:

Eliza Doolittle said...

Kuzucum daha dün bir babetimle uzuuğn uzun bakışıp, yok yok, gevşek mevşek ama ekru eteğimle de en çok bu gidiyo kandırığıyla ferahlayıp dolabın kapağını kapatmıştım ki, bu posta pek güldüm.
Buna mukabil, ne babetli dayısı ayol, bi kısmı fazla masum, belki sex-less buluyolardır da ondandır? Higgins pek sever neyse ki hihihi:)

i am not your freud said...

ya valla anlamıyorum, spor ayakkabı da giymeyelim mesela o zaman illa hep acaip seksi ayakkabılar giymemiz gerekiyosa. ama buna karşılık erkekler de hep takım elbiseyle gezsin.

Ay BU KIZ said...

bu sene yaz tatili yapamadığım için bikini izim yok ama babet izim var.. :) yani babetlerşmiş giymesem bi nevi kamufule babet edası oluştu ayaklarımın üstünde.. babet güzeldir.. kışın kalın yün çorapla giyilmelidir nokta. :)

i am not your freud said...

bütün dünya buna inansa ayro, hayat bayram olsa, sonsuza uzansak falan bunlar güzel şeyler